KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12668038
*
nr 1266 8038
Ernest Borough Johnson
(1866-1949), Storbritannien
Oljemålning, På skördefältet i sol. Signerad. Olja på duk, 60x44 cm
Ernest Borough Johnson, bildkonstnär född 1866, död 1949.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juli 2019
kl 19:18:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/7 11:08:16
1
Vinnande bud
29/7 19:13:18
2
2.200 kr
29/7 19:13:18
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ernest Borough Johnson
Ernest Borough Johnson, bildkonstnär född 1866, död 1949.
Läs mer om Ernest Borough Johnson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar skördefältet i sol storbritannien
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Ernest Borough Johnson
Ernest Borough Johnson, bildkonstnär född 1866, död 1949.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ernest Borough Johnson
nr 1266 8038
Ernest Borough Johnson
(1866-1949), Storbritannien
Oljemålning, På skördefältet i sol. Signerad. Olja på duk, 60x44 cm
Ernest Borough Johnson, bildkonstnär född 1866, död 1949.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juli 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/7 11:08:16 | 1 | Vinnande bud |
29/7 19:13:18 | 2 | 2.200 kr |
29/7 19:13:18 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ernest Borough Johnson
Ernest Borough Johnson, bildkonstnär född 1866, död 1949.Läs mer om Ernest Borough Johnson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar skördefältet i sol storbritannien
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50